Jesteś w: BIZNES
Pozostałe działy:
Pozostałe działy:

Spotkanie przedstawicieli nauki i przemysłu w Świeradowie Zdroju

W Świeradowie Zdroju rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Mineral Engineering Conference MEC2013. Przybyli na nią przedstawiciele nauki i przemysłu, zajmujący się wykorzystaniem surowców mineralnych i ekologicznymi aspektami inżynierii mineralnej.

Jak powiedziała w poniedziałek PAP dr Alicja Bednarz z Politechniki Wrocławskiej, jest to coroczne spotkanie przedstawicieli nauki i przemysłu, na które w tym roku przyjechali naukowcy z wielu uczelni technicznych, nie tylko z Polski, ale również z Kanady, USA i Wielkiej Brytanii, a także przedstawiciele przedsiębiorstw związanych z wykorzystaniem surowców mineralnych i ekologicznymi aspektami inżynierii mineralnej, zarówno firm polskich, jak i hiszpańskich, angielskich oraz algierskich.

„Celem tego spotkania jest wymiana informacji oraz nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy światem nauki i przemysłu. Jest to niezbędne do tego, aby osiągnięcia naukowe mogły zostać wykorzystane w praktyce. To jedyne seminarium o takim zasięgu i tej tematyce” - dodała Bednarz.

Wśród zagadnień omawianych podczas konferencji znajdą się m.in. techniki analityczne oraz mineralogia stosowana, metalurgia ekstrakcyjna, gospodarka odpadami, ekologiczne następstwa wykorzystania surowców mineralnych czy wzbogacanie flotacyjne.

„Podczas tegorocznej konferencji przypada jubileuszowe 50. spotkanie Symposium Physicochemical Problems of Mineral Processing oraz 15–lecie powołania Zakładów Wzbogacania Rud w strukturze KGHM Polska Miedź S.A., co nadaje jej szczególnego charakteru” - uważa Bednarz.

Organizatorami tegorocznego spotkania są Politechnika Wrocławska oraz KGHM Polska Miedź S.A. Spotkanie w Świeradowie Zdroju potrwa do 19 września 2013 r.

PAP - Nauka w Polsce

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl